Jaki klimatyzator wybrać? Czy warto kupić tani, chiński klimatyzator?

mini-split-ac-chicago

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele klimatyzatorów, w związku z czym ceny urządzeń spadają. Dawniej na rynku były dostępne jedynie klimatyzatory markowe. Są one jednak o wiele droższe. Dziś rynek staje się bardziej konkurencyjny, dzięki czemu możemy kupić klimatyzator w niższej cenie – są to najczęściej urządzenia chińskiej produkcji. Powstaje tu jednak pytanie – jaki klimatyzator wybrać – drogi czy chiński? Jaka jest trwałość chińskiego klimatyzatora?
Warto kierować się następującą zasadą – gdy potrzebujemy ochłodzić na przykład biurową serwerownię czy inne, równie istotne obiekty, wybierzmy urządzenie znanej, dobrej marki. Musimy się jednak liczyć z większymi kosztami – są one od dwóch do trzech razy droższe od ich chińskich odpowiedników.
W przypadku zastosowań domowych natomiast, możemy spokojnie zamontować klimatyzator z trochę niższej półki. Mimo, że są one produkowane w Chinach, to pracują na podzespołach znanych firm.
Większość urządzeń klimatyzacyjnych posiada podobną funkcjonalność. Różnicę zauważamy dopiero wtedy, gdy dokonamy porównania jednostek zewnętrznych. Najprostsze z nich zbudowane są jedynie ze sprężarki, skraplacza i wentylatora. Minusem jest tu również niezbyt złożona automatyka. W dodatku sprężarka w takich urządzeniach jest często głośniejsza, co z pewnością może być uciążliwe dla nas czy naszych sąsiadów.
Czy warto więc zamontować chiński klimatyzator inwerterowy? Warto, jednak trzeba mieć na uwadze pewne ograniczenia, które wynikają z takiej decyzji. Będzie to urządzenie głośniejsze i droższe w eksploatacji. Jedyną jego przewagą nad klimatyzatorem markowym jest korzystniejsza cena.
Gdy decydujemy się na tani klimatyzator, jego montaż staje się sprawą kluczową. Przy fachowym podejściu montera możemy liczyć na parę lat sprawnego funkcjonowania urządzenia.

Dodaj komentarz